Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenterissa on aikataulutettu vuoden merkittäviä tapahtumia. Se on tarkoitettu yhdistyksen
toimikunnille ja ympäristön Rauhanyhdistyksille avuksi omien tilaisuuksiensa ajankohdan määrittämisessä.
(Seurakalenterissa ilmoitetaan tarkat tiedot seuroista ja monista yhteisistä tilaisuuksista.)

2020 PVM KLO Tilaisuus

Paikka jos ei
toimitalo

Ma 20.1. 18.30 Aikuisten raamattuilta  
La 25.1. 18.00 Nuortenilta  
Ma 27.1. 18.30 Aluetoimikuntien, puhujien ja johtokunnan kokous  
La 1.2. 10.30 Rippikoulun talvipäivä  
La 8.2. 19.00 Englanninkieliset seurat  
La 15.2. 13.00 Helmikuun myyjäiset (ryhmä 1)  
To 20.2. 19.00 Vuosikokous  
La 22.2. 18.00 Talvipäivät  
Su 23.2. 12.00 Talvipäivät  
La 14.3. 13.00 Opistomyyjäiset (leiri- ja opistotyöryhmä, nuoret)  
Su 15.3. 17.00 Opistoilta (Reisjärven opisto)  
Ma 16.3. 18.30 Aikuisten raamattuilta  
La 28.3. 18.00 Nuortenilta  
Su 29.3. 18.45 Julkaisuinfo  
La 4.4. 19.00 Englanninkieliset seurat  
La 11.4. 19.00 Ei seuroja  
La 18.4. 13.00 Maakuntamyyjäiset (ryhmä 2)  
La 25.4. 18.00 Nuortenilta  
Su 26.4. 17.00 Seurakuntailta  
Ma 27.4. 18.30 Aikuisten raamattuilta  
La 2.5. 17.00 Kevätseurat  
Su 3.5. 13.00 Kevätseurat  
La 9.5. 13.00 Äitienpäivämyyjäiset (ryhmä 3)  
Ma-Pe 13.-17.5. Toimitalo varattu siivoukselle (vk 20)  
Su 17.5. 17.00 Kevätjuhla  
La 23.5. 13.00 Uuraisten myyjäiset  
La 30.5. 19.00 Ei seuroja  
24.6., 27.6. ja 28.6. Ei seuroja suviseurojen takia  
Heinäkuu Ei seuroja lauantaisin  
Ma 17.8. 18.30 Aluetoimikuntien, puhujien ja johtokunnan kokous  
La 5.9. 19.00 Englanninkieliset seurat  
Su 6.9. 12.00 Pyhäkouluseurat ja ruokailu  
La 12.9. 13.00 Syysmyyjäiset (ryhmä 4)  
Su 13.9. 17.45 Leiri-info  
Ti 15.9. 18.30 Kirkkolauluilta Karjasillan kirkko
La 19.9. 18.00 Nuortenilta  
Ma 21.9. 18.30 Aikuisten raamattuilta  
To 24.9. 18.30 Oulun muuttaneiden tutustumisilta  
Ti 29.9. 18.00 Rippikoulun kodinilta  
La 3.10. 17.00 Syysseurat  
Su 4.10. 13.00 Syysseurat  
La 10.10. 13.00 Lokakuun myyjäiset (ryhmä 2)  
Su 11.10. 17.45 Opistoinfo  
La 17.10. 19.00 Englanninkieliset seurat  
La 24.10. 18.00 Nuortenilta  
Ma 2.11. 18.30 Aikuisten raamattuilta  
La 7.11. 13.00 Isänpäivämyyjäiset (ryhmä 1)  
La 14.11. 19.00 Englanninkieliset seurat  
Su 15.11. 17.00 Seurakuntailta  
Su 22.11. 17.45 Julkaisuinfo  
La 28.11. 18.00 Nuortenilta  
Ma 30.11. 18.30 Aikuisten raamattuilta  
Su 6.12. 15.00 Itsenäisyyspäiväjuhla  
La 12.12. 13.00 Joulumyyjäiset (ryhmä 3)  
Su 13.12. 17.00 Yhteinen joulujuhla  
Pe 18.12. 18.30 Seurakuntavanhinten joulujuhla  

Hyväksytty johtokunnassa 3.6.2019, Päivitetty 5.9.2019, 4.11.2019, 20.11.2019

Sivun alkuun >>